Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasty)

Karın Germe ameliyatı birden fazla geçirilen hamilelik, fazla kilo alıp verme gibi nedenlerle sarkmış, çatlaklı karın derisinin gerginleştirilerek eski gergin haline döndürülmesi işlemidir. Hamilelik karın bölgesinin az ya da çok deformasyonuna neden olur, hamilelik sayısı arttıkça çatlaklar ve derideki bollaşma artar, bağ dokusu ve karın ön duvarında iki taraflı uzanan kas dokusu arasındaki mesafe artar. Sonuçta ne kadar kilo verilse bile düzelmeyen çömlek şeklinde bir karın ortaya çıkar. Hele bir de hamilelik sırasında 30 kilolara varan kilo alınıp verilmişse ciltteki sarkıklık daha da artacaktır. Bazı bayanlar karınlarının sarkıklığından genital bölgelerini görememekten şikayet ederler.

Çatlaklı, sarkmış deri, gevşemiş kaslar ve bombe görünümdeki bir karını düzeltmenin tek yolu karın germe ameliyatıdır. Karın germe ameliyatı ile göbek deliği seviyesi altındaki çatlaklardan, cilt ve yağ fazlalığından kurtulursunuz ve karın bölgeniz eski gerginliğine kavuşur. Aynı zamanda sarkmış olan genital bölgenin üst kısmı da toparlanmış olur.

Ameliyat

Karın germe ameliyatı izli bir ameliyatdır. İzler sezaryen izinin en az iki katı uzunluğunda iz bırakır. İzin uzunluğu sarkıklığın derecesi ile doğru orantılıdır. Esas önemli olan izin uzunluğu değil karın ve bel bölgesinin yanlarda kulakçıklar olmayacak şekilde şekillendirilmesidir. Ancak iz bikini bölgesinde gizli kalır. Ayrıca göbek deliğinizde yeniden şekillendirilir. Göbek deliği etrafında da iz vardır.

Ameliyatta sezaryen izinden yanlara doğru uzanan bir hat üzerinde kesi yapılarak göbek deliği hizasına kadar olan çatlaklı, sarkık, gevşek cilt çıkarılır. Karın kasları sıkılaştırılır ve göbek deliği yukarısındaki deri aşağıya çekilir. Göbek deliği yeniden şekillendirilir.

Ameliyat ortalama 2.5 saat sürer.

Karın germe ameliyatında sadece karını düzleştirmek estetik sonuç elde etmek için yeterli değildir.Bel bölgesininde şekillendirilmesi gerekir. Bu nedenle karın germe vakalarının büyük kısmında bel bölgesine  liposuction uygularız.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası:

Karın germe ameliyatı sonrasında ilk günler şişlik ve (doktor kontrolünde) ağrı kesicilerle kontrol edilebilen ağrı olabilir. Lastik drenler ortalama 1-3 gün içinde çıkarılır. Dikişler 1-3 hafta arasında alınır. Hastanede kalma süresi hastanın durumuna göre 1 gecedir. Hastalar genellikle işlerine 2-4 hafta sonra dönebilirler. Kendinizi eskisi gibi hissetmeniz birkaç ay alabilir. İlk 3-6 ay süresince yara izleri pembe mor arası renkte ve sert kıvamda iken, 9 ay ile bir yıllık süre zarfında düzleşerek, solacaktır. Kalıcı olan bu iz bikini altına rahatlıkla gizlenebilir. Tam veya kısmi abdominoplasti karın kasları zayıf ve karın sarkıklığı olan hastalarda iyi sonuç verdiği için estetik cerrahlar tarafından tercih edilirler. Bu hastalarda ameliyat sonrası düzenli egzersiz ve diyetle görünüm yıllarca korunabilir.

Liposuction (Fazla Yağların Alınması)

Vücudun değişik bölgelerinde biriken ve uygun diyet ve egzersizle giderilemeyen yağ kitleleri ancak Liposuction (İnatçı yağların alınması) ile kesin çözülür. Liposhaping, Bodyshaping, Liposculptur, lipoplasti gibi benzer adlarda taşımakta olan bu yöntemde fazla yağları emmek için geliştirilen şırıngalar ve kanüllerden faydalanarak gerçekleştirılir.

Unutulmamalıdır ki liposuction vücut konturlarını düzeltme amacını taşımaktadır, Bir zayıflatma ameliyatı değildir ve düzgün bir diyet ve egzersizin yerini tutamaz. Bacaklar basen ve kalçalarda beliren selülitin tedavisi ya da gevşek, sarkık ciltler için etkin bir tedavi yöntemi değildir. Yağ birikintileri kadınlarda karın, bel, basen, bacak iç ve dış taraf, dizin iç tarafında, gıdı ve sırtta, baldır ve ayak bilekleri, erkeklerde ise daha çok karın ve bel bölgelerinde artmaktadır. Derinde yerleşen inatçı yağ dokusu uygun diyet ve sporla giderilmez, ince yapılı kadınlarda dahi bölgesel birikintilere neden olur. Liposuction için uygun adayların ideal kilonun %30’ luk oranı içinde bulunan, derisi sıkı ve elastik olan ve iyi kas yapısına sahip yetişkinlerdir.

Deri elastikiyeti iyi olan ve bölgesel yağ birikintileri olan ergen yaştaki bireylere uygulanan bu yöntem lokal ve genel anestezi altında yapılmaktadır. Özel geliştirilen kanüller yardımıyla tumescent tekniği kullanarak işlem yapılmaktadır. Önce deri içine özel hazırlanan solüsyon zerk edilir. Bu teknikteki amaç kanamayı azaltıp, yağları parçalayarak sıvı kıvam haline getirerek emilmesini sağlamaktır. Daha sonra ince ve kısa kanüllerle açılan bu kesilerden içeri sokularak ileri geri hareketler ile yağ fazlalıkları gevşetilir. Yerinden hareket ettirilen yağlar daha sonra vakumla veya enjektörle vücudun dışına çekilir. Alınan yağlar gerekli görülen yerlere enjekte ederek (Lipofilling) vücut şekillendirmede kullanılır. Bazı vakalarda liposuction yüz germe, karın germe ya da göğüs küçültme ameliyatlarla birleştirerek yapılır.

Operasyon sonrası hastaya ilk günlerde kompres yapıcı destekler ,elastik bandajlar uygulanır ve üç hafta süreyle özel korse giydirilir. Bunlar şişlikleri kontrol etmeye ve deriyi baskılayarak yeni vücut konturları oluşturmaya yardımcı olur. 2 hafta sonra sağlıklı iyileşme ve şişlerin çabuk inmesi ve toparlanması amacıyla Ultrasonik ve lenf drenaj masaj önerilir. Şişliklerin tamamen geçmesi ve ilk sonuçların alınması bir kaç ayı bulabilir. Başarılı bir liposuction ameliyatı kalıcıdır ve uygulanan alanlarda şekil bozukluğu ve düzensizlikler oluşmaz. Sağlıklı bir diyet ve egzersizin düzenli olarak uygulanması ile yağ dokusu kaybı kalıcı olarak korunacaktır. Liposuction’ı takiben daha orantılı hale gelen vücudun sürülen daha sağlıklı ve aktif yaşam daha iyi bir biçimde yansıtacaktır. Liposuction bölgesel yağlardan kurtulmak için etkili bir yöntemdir.

Yağ Enjeksiyonu (Fat grafting)

Genellikle karın bölgesi yağ dokusundan liposuction’ la alınan yağ hücrelerini belirli işlemden geçirerek yüze veya vücudun herhangi bir yerine verilme işlemine Yağ enjeksiyonu denir.

Canlı yağ hücreleri transfer edilen bölgede yaşamaya devam ederler ve dolgu madde görevi yaparlar. Ameliyat lokal anestezi veya sedasyonla birlikte yapılabilir. Özel liposuction kanülleri ile alınan yağları işlemden geçirerek açılan küçük deliklerle yeni yerlerine transfer edilir.

Son yıllarda kullanılan alet ve tekniklerde önemli ilerlemeler kaydedildi ve yağ dokusunun transfer edilen bölgede canlılığı ve böylece yağ hücrelerine en az zararı vererek tutma olasılığı artırıldı. Yağ enjeksiyonu ekseriya yüze bölgesine yapılır. Burun kanatlarından aşağı inen derin çukur ve kırışıklara, dudak, yanak ve elmacık kemik dolgunlaştırmada kullanılır.

Yağ transferi ayrıca basen ve kalça şekillendirmede liposuction sonrası oluşan çöküklüklere, geçirilen travma ve kazalara bağlı gelişen doku çökmelerine, bazı yanık vakalarında cilt altı dokunun onarımı için kullanılıyor.

Yer çekimi, yüzümüzde oluşan sarkmaların en önemli nedenidir. Genetik faktörlere veya fazla miktarda kilo alıp vermeye bağlı olarak zaman içinde derimizde gevşemeler oluşur. Derideki bu gevşemeler, alın ve orta yüz bölgesinde hatların aşağıya doğru yer değiştirmesi ile sonuçlanır. Alt yüz ve boyun bölgesinde ise deri bollukları yüz şeklinin bozulmasına yol açar, buna yüz “ovalinin bozulması” diyoruz. Çene altı ile boyun arasındaki açı düzleşerek özellikle profilden kişinin yaşlı görünümüne yol açar. Çene altında “gıdı” dediğimiz yağ birikintileri de buna eşlik edebilir. Boyundaki yağ birikintileri derinin gergin ve hastanın genç olduğu durumlarda liposuction (vakumla yağ alma) ile giderilebilir. Bu konuda hasta seçimi ve cerrahın tecrübesi çok önemlidir, çünkü boyun derisi yüz derisinden daha incedir ve içindeki yağlar boşaltıldığında sarkmaya çok müsaittir. Kişisel tecrübelerime göre bu konuda erkekler daha şanslıdır, çünkü kadın hastalara oranla derileri daha kalındır ve liposuctionu daha iyi tolere ederler.Yaşları genç bile olsa, çene altındaki yağ dokusu fazla miktarda olan hastalar, liposuction sonrası oluşan deri bolluklarının giderilmesi için aynı seansta boyun germe ameliyatına aday olarak değerlendirilmelidir.

 1. Ameliyat Sonrasında
 2. Estetik boyun germe operasyonlarını uygun donanıma sahip bir hastanede genel anestezi altında yapmak gerekir. Yapılan işlem yaklaşık 1,5–2 saat sürer. Boyun cildinin altında kan birikimini önlemek amacıyla dren yerleştirilir. Dren genelde 1 gün kalır, 1 gün sonra dren çıkarılınca siz de hastaneden ayrılabilirsiniz. Ameliyatın ardından çene altından da girişim yapılmışsa çene altına bandaj uygulanır ve bu bandaj 1 hafta kalır. Ameliyat sonrası boyun bölgesinde gerginlik hissi, ağrı, morarma, ödem (şişlik), ve deri yüzeyinde uyuşukluk gibi durumlar olabilir, bunların hepsi normaldir. Ağrı rahatsız edecek derecede olmaz ve ağrı kesici ilaçlar ile kolaylıkla kontrol altına alınabilir. Ameliyattan 2–3 gün sonra uçak yolculuğu yapabilecek kadar iyileşebilirsiniz. Şişlik (ödem) ilk 7–10 gün içinde hızlı bir şekilde azalır, geri kalan ve dikkat çekecek kadar belirgin olmayan hafif şişliğin kaybolması ve cildin yüz üzerine tam olarak oturması yaklaşık altı ay sürer. Şişliğin hızlı bir şekilde düzeldiği ilk haftalarda deri yüzeyindeki gerginlik hissi ve uyuşukluk da azalarak kaybolur. Uyuşukluğun kalıcı olması çok rastlanan bir durum değildir. Morarmaların kaybolması sizin hassasiyetinize göre değişir. Bu süre bazen hassas bünyeli kişilerde 15 güne kadar sürebilir. Estetik boyun germe ameliyatından sonra ödem ve morluklardan kurtulduğunuzda boyun bölgenizde çarpıcı bir düzelme gözleyeceksiniz. Çene ile boynunuzun birbiriyle birleşmiş görünümü da ortadan kalkacaktır

Yaşla birlikte deri sarkıklığından şikayetçi olan kadınlar tarafından tercih edilmektedir. Kolun üst tarafında arka ve iç kısımlarındaki sarkıklıklar genellikle yağ birikimleri ve deri sarkmasıyla ortaya çıkar. Zira bu bölge deri ve derialtı dokusu daha gevşektir.

Genellikle ailevi yatkınlık, yaşlanma, kilo alıp-verme, güneşe maruz kalma, yer çekimi gibi etkenler deri ve derialtı dokusundaki gevşemeyi daha da arttırarak sarkıklıklara neden olur. Kol sarkmalarına medikal estetik ve estetik cerrahi birçok çözümler getirmektedir. Ancak ağır derecede olan sarkmaların tek çözümü cerrahidir. Kollar yana doğru kaldırıldığında kolun üst kısmında yarasa kanadı şeklinde sarkma ortaya çıkar.

Bu durum kısa kollu elbise giyilmesinde sorun yaratır. Kol sarkmalarında problemler hastadan hastaya değişim göstermektedir. Bazen deri kalitesi bozulmuş ve bölgesel yağlanma artmıştır; hızlı kilo verenlerde ise sadece sarkma söz konusudur. Hafif sarkmalarda AWT uygulamaları ile risksiz bir şekilde sonuca ulaşılırAğır sarkmalarda deri kalitesi iyi ise, sadece liposuction (yağ alma) yeterli olur. Deri kalitesi bozulmuş ve çatlaklar da varsa kol germe ameliyatı gerekir.

Kol Germe Ameliyatı Sonrası

Kol germe ameliyatında sarkmış kısım bir takım işlemlerle yerinden çıkarılır. Daha sonra çıkarılan kısım atılarak kalan dokular karşılıklı olarak birleştirilerek kol germe ameliyatı yapılır. Peki Kol germe Estetiği sonrası süreç nasıl işler? Nelere dikkat etmek gerekir? Hep birlikte inceleyelim.

 1. Ameliyattan sonra ağrı duyulursa ağrı kesicilerden destek alınır.
 2. Dikiş estetik olarak uygulandığı için kalan iz belirsiz şekildedir ve izler koltuk altı bölgesinde saklanarak kişiyi rahatsız eden görüntüden kurtulması sağlanır.
 3. Hastanın operasyondan sonra kollarını yüksekte tutması önerilmektedir.
 4. Ameliyat sonrası şişlik ve morluk durumları ameliyattan bir hafta sonra geçmektedir.
 5. Operasyonda atılan dikişler 2 hafta sonra alınır ve hastanın düzelme evresi bundan sonra başlar.
 6. Yüzme gibi zorlayıcı aktiviteler ameliyattan 1 ay sonra rahat bir şekilde yapılabilir.
 7. Kol germe ameliyatından seneler sonra aynı durumla karşılaşabilirsiniz.
 8. Kol derinizi tekrar gergin hale getirmek isterseniz aynı ameliyatı tekrar uygulatmanız mümkündür.
 9. Ameliyatın vücut şekli oturmuş ve ergenlikten çıkmış hastalarda da uygulanması mümkündür.

Bacak içi uyluk germe Aşırı kilo alma ve kilo verme ve ayrıca yer çekimine bağlı bacak içinde sarkma tarzında şekil deformitesi oluşur. Deformiteyi gideren estetik girişimin yağ alma ve sarkmayıgiderme ünvanı ‘thigh lift’ veya bacak içi germe adı verilen estetik cerrahi operasyonudur.Deformitenin derecesine göre uygulanan yöntem değişir. Genelde liposuction(liposakşın) ile kombine edilir. Ameliyat izleri ise yine deformitenin derecesine göre kasık hattı veya bacak içinde gizli kalır.

 1. Bacak  germe estetiği ameliyatı lokal veya genel anestezi altında yapılır, süresi deformiteye göre 1-2.5 saat sürer. Hastanede kalış süresi bir kaç saat veya 1 gecedir. Bacak içi germe estetiği ameliyatından 3-5 gün sonra işe dönülebilir veya uçak yolculuğu yapılabilir.Bacakların üst kısmı kilo alıp verme, yaşlanma, doğumlar gibi nedenlerle gerginliğini kaybeder, uyluk iç kısmında gevşeme ve sarkmalar meydana gelir. Bu sarkma ve düzensizlikler ileri derecede ise bacak (uyluk) germe estetiği ameliyatı yapılır.
 2. Kimlere Uygulanabilir?
 3. Söz konusu işlem, anestezi almasında sakınca olmayan, ilaç tedavisi görmeyen, hamile olmayan ve emzirme dönemini atlatmış kadın ve erkek tüm hastalara uygulanabilir.
 4. Operasyonun Başarılı Olduğu Hastalar Ne Gibi Özellikler Taşır?
 5. Genellikle vücut ölçüleri ile ilgili bir problem yaşamayan, sadece uyluk bölgesinde estetik görüntü bozukluğu yaşayan, işlem için uygun, orta yaş ve üstü kişilerde daha uygundur ve başarı oranı yüksektir.
 6. Ameliyat Öncesi / Sonrası
 7. Ameliyat öncesi :Kısaca, tüm cerrahi işlemlerin öncesinde yapılması gereken kurallar aynen geçerlidir. Yani, aspirin gibi kan sulandırıcı ilaçlar kesilmeli, tütün kullanımına ara verilmeli ve en önelisi doktora muayene olarak işlem için uygun olup olunmadığı ve ameliyat planı belirlenmelidir.
 8. Ameliyat sonrası :İstirahat dönemi önemlidir. Çünkü ameliyat yapılan bölge yürüme ve oturma aktivitelerinin gerçekleştirildiği kasık bölgesi olduğu için uzun yürüyüşler ile aşınma yapılmamalıdır. Özellikle ameliyattan sonraki ilk 2 hafta bu durum önemlidir. Olası ağrılar için ağrı kesici ialçalr yeterli olacaktır. Aksi durumlarda ağrı kesici iğneler düşünülebilir. Bunlara ek olarak doktorun tavsiyelerine uyulmalıdır.
 9. Ameliyattan Sonra İz Kalır Mı?
 10. Söz konusu operasyon hassas bir bölgeden kesi açılarak yapılır. Genelde izler gizlenerek dikilir ve çoğunlukla bu izler iyileşir, deri rengine yakınlaşır. Ameliyat izlerinin iyileşmediği durumlarda ise operasyonun üzerinden belli bir süre geçtikten sonra lazer ile iz ve leke tedavileri önerilebilir.

or.

Günümüzde özellikle ince bel ile belirginleşen yuvarlak ya da ters kalp şeklindeki popo görünümü istenilen ve arzu edilen görünümdür. Ancak genetik, yerçekimi, yaş, kilo alıp-verme, doğumlar gibi birçok faktör poponun şeklinin oluşmasında ve kalça kavsinin değişmesinde etkilidir.

Oluşabilecek problemlerden bazıları, poponun aşırı büyümesi ya da hacmini tamamen kaybederek düzleşmesi, sarkması,bel – popo kavsinin kaybolarak vücudun silindir şeklini alması olarak sayılabilir.  Çoğu zaman poponun istenilen ölçüde küçültülmesi ya da büyütülmesi, dikleştirilmesi, kaldırılması ve nadir olsa da poponun daha az dikkat çekmesi istenilen işlemlerdir. Bütün bu işlemleri cerrahi olarak yapmak mümkündür. Hangi yöntemin kullanılacağına hastanın ihtiyacına ve uygunluk durumuna bağlı olarak hastayla beraber karar vermek daha doğru olur.Genellikle uygulanan cerrahi yöntemler; liposuction – lipofilling , silikon protez uygulamaları ve germe yöntemleridir.

Popo estetiğinde poponun yan taraflarına yani basen bölgesine ise rahatlıkla eğer yağ fazlalığı varsa liposakşın yapılabilir. Popo estetiği uygulamalarında popo üst bölgelerine ise alınan yağ özel işlemlerden geçirilerek tekrar enjekte edilebilir. Yine hatırlatmakta fayda var. Yağ enjeksiyonlarında verilen yağ bir kaç ay sonra tamamen eriyebilir ya da bir kısmı kalıcı olabilir. Ne kadarının kalacağını önceden kestirmek mümkün değildir. Ancak son araştırmalarda çok ince kanüllerle yağ aspirasyonu yapılarak daha küçük yağ parçacıklarının alınmasının yağ topaklarının yüzeyini arttırarak kalıcı olan yağ dokusu miktarını arttırdığı saptanmıştır.

Popo estetiği ameliyatı dışında güzel bir popoya sahip olmanız için önerim bol bol spor ve özellikle popo kaslarını çalıştıran hareketler örneğin basamak çıkma, merdiven gibi çalışmalar yapmanızdır.

Neler Yapılıyor?

 1. Popo büyütme a. Yağ transferi ile, b. Silikon popo protezleri ile
 2. Popo germe

3.Yeni popo formu ve dizaynı

 1. Popo dikleştirme ve askı yöntemleri

5.Popo-kalça küçültme

6.Popo kaldırma ve lifting

7.Kombine girişimler

8.Popo gamzesi oluşturma

9.Poponun küçük şekil bozukulukları, asimetrileri, yara ve abse izlerinin düzeltilmesi.

Kalça Popo Estetiği Sonrası Yapılması gerekenler

Kalça estetiği sorasında ameliyatın tipine göre dikkat edilmesi gereken hususlar var. Yağ enjeksiyonu yapılmış bir ameliyat sonrasında hataya ;

 • 2 gün süre ile banyo yapmaması gerekmektedir.
 • 4-5 hafta boyunca ameliyat korsesi kullanılması gerekir.
 • Kalça estetiği sonrası 1 ay süre ile yaptığı bir spor aktivitesi var ise, buna ara veremesini isteyeceğiz
 • Ameliyat olunan popo bölgesini fiziksel etkilerde korunması gerekir.

Ameliyat sonrasında hastanın oturmasına izin veriyoruz. Ama abartmadan hastanın bunun yapması gerekir. koruyucu olarak bir korse olsa bile kendini zorlamaması ameliyat performansı için önemlidir.

Kalça dikleştirme ameliyatı sonrasında hastamız eğer ip ile askı tekniği ile kalça dikleştirme yapılmış ise, 2 hafta veya daha az süre ile korse kullanması yeterli olacaktır. Banyo süresi yine 2 gündür.

Vaijna daraltma ameliyatı jinekoloji doktorları tarafından  yapılmaktadır. Vajinoplasti, vajina daraltma yöntemleri arasında yer alan cerrahi bir operasyondur. Hem fonksiyonel olarak hemde estetik açıdan olumlu sonuçlar ortaya çıkaran bu işlem, son yıllarda oldukça talep gören estetik operasyonlar arasında yer almaktadır.

Vajinoplasti Nedir?

 Kadınlarda vajinanın gevşemesi ve eski sıkılığını kaybetmesiyle ilişki sırasında cinsel tatminsizlik ortaya çıkabilmektedir. Bu sorun yalnızca erkekte değil, kadında da görülebilmektedir. Sonuç olarak eşlerin cinsel hayatında önemli bir olgu olan "vajina darlığı" bu operasyon ile sağlanabilmektedir. Vajen ameliyatı olarak da bilinen bu işlem jinekonoji uzman doktoru tarafından uygulanmaktadır.

Genital estetik ameliyat ve uygulamaları nelerdir?
-Labioplasti (İç ve dış dudak estetiği)
-Klitoris Üzeri Katlantıları Düzeltme Operasyonları (Klitoral hudoplasti)
-Ameliyatla Vajina Daraltma (Vajinoplasti)
-Genital bölge beyazlatma (Lazerle genital renk açma)
-G noktası Büyütme (G spot augmentasyon)
-Lazerle Vajina Yenileme, Sıkılaştırma (Lazer vajinal rejuvenasyon)
-Dış Genitalya Sıkılaştırma (Lazerle genital bölge sıkılaştırma)
-Büyük dudaklara dolgu (Labia majora enjeksiyonları)
-Büyük dudakların ameliyatla küçültülmesi (Labia majora estetiği)
-Kızlık Zarı Onarımı - Dikimi (Himenoplasti)
-Pubis Tepesi Estetiği (Puboplasti- Venüs Estetiği)
-Lazerle Vajina İçi Cilt Katlantısı Oluşturma (Lazerle Vajinal Rugasyon)
-Genital Bölge Radyofrekans Uygulamaları (Orgazm fonksiyonunu sağlamak amaçlı) genital estetik müdahale veya ameliyatları içinde yer alır.

Kimlere Uygulanır ?

Vajinal doğum sonrasında yırtık, sarkma gibi şikayeti olan hastalarda uygulanmaktadır. Sarkma idrar torbası ve/veya rektumu (büyük abdest kanalı) içerebilir. Birlikte rahim sarkması da (prolapsus) olabilir. Bu tür problemi olan hastalarda vajinal ve laparoskopik yaklaşım birlikte uygulanmaktadır.

Son 10 yılda, vajinoplasti cinsel hazzı arttırdığı ileri sürülerek doğum yapmamış, ancak ilişki sırasında boşluk veya gaz pasajı şikayeti olan kadınlara da önerilmektedir.

Operasyon, birlikte olan problemlerin sayısına bağlı olarak yaklaşık 1 saat sürmektedir. Operasyon sadece vajinal dokuları ve dış cinsel organları da ilgilendiriyorsa yatış gerektirmemektedir.

Tüm estetik/kozmetik vajinal cerrahi işlemlerden önce hastalarımızı değerlendiriyor ve ameliyat sonrası olası bir enfeksiyondan korumak amacı ile gerekli hazırlıkların yapılabilmesi için Bahçeci Sağlık Grubu’na özgü protokoller uygulanmaktadır.

Birlikte Yapılan Operasyonlar

Vajinoplasti, sistosel onarımı (idrar torbası sarkması), rektosel onarımı, perineoplasti (vajina girişi ile makat arasındaki bölgenin onarımı), labiaplasti, klitoral hood (klitorisi örten dokunun) redüksiyonu ve transobturator sling prosedürleri uygulanabilir.

Operasyon Sonrası

Operasyon sonrası 1 hafta dinlenme önerilmektedir. Cinsel aktiviteye 6 hafta sonra başlanabilir.

Sizin İçin

TOP